Keittiökäsisaippua täyttöpussi
30371
Keittiösaippua käsien tehokkaaseen pesuun keittiössä. Käsisaippua ei vaahtoa runsaasti, joten se on helppo huuhdella käsistä pois. Sisältää luonnollista sitrusöljyä, joka poistaa käsistä esimerkiksi kalan ja sipulin hajua. Kätevä käsisaippuan täyttöpakkaus säästää luontoa!
5,50 € / 500 ml
Ei riittävästi bonuspisteitä, jotta voisit valita lisää tuotteita.
Ei riittävästi bonuspisteitä.
Keittiösaippua kätevässä täyttöpakkauksessa
Keittiösaippua sopii jokaisen kotikokin käsille keittiöpuuhien ja ruuanlaiton lomassa, jolloin hyvä käsihygienia on erityisen tärkeää.
Keittiösaippua on kehitetty erityisesti keittiössä tapahtuvaan käsien pesuun silloin, kun käsitellään samanaikaisesti useita eri ruoka-aineita. Antibakteerinen koostumus vaahtoaa vain kevyesti, joten se on helppo ja nopea huuhtoa pois käsistä. Käsisaippuan sisältämä luonnollinen sitrusöljy poistaa käsistä tehokkaasti voimakkaat tuoksut, kuten kalan ja sipulin hajut. Sitrusöljy antaa saippualle myös sen hurmaavan raikkaan tuoksun. Kosteuttava käsisaippua ei kuivata käsiä, joten se sopii erinomaisesti usein toistuvaan pesuun.
Jos saippuaa tippuu tiskipöydälle tai muille ruostumattomille teräspinnoille, huuhtele saippua pois.
Vegaaninen keittiökäsisaippua on valmistettu Korsnäsissa ja sille on myönnetty Avainlipun käyttöoikeus.
Täyttöpakkauksen käyttöohje
Tyhjennä täyttöpakkauksen sisältö aina tyhjään, puhtaaseen ja kuivaan pulloon. Puhdista myös pumppu ennen sen asentamista paikalleen. Tuotteen hygieenisyyden säilyttämiseksi emme suosittele puolillaan olevan pullon täyttämistä. Dermosil-pullot ja pumput kestävät ainakin 3–4 täyttökertaa, kun huolehdit puhdistuksesta täytön yhteydessä.
Täyttöpakkausten parasta ennen -päivämäärä on painettu pakkauksen saumaan. Päivämäärä koskee avaamattoman tuotteen säilyvyyttä. Avattuna tuote säilyy käyttökelpoisena kuusi (6) kuukautta. Huomaa uusi päivämäärä, kun kaadat pulloon uuden sisällön. Pulloon painettu päivämäärä koskee pullon alkuperäistä sisältöä.
Dermosil täyttöpakkaukset ovat tilavuudeltaan 500 ml, niissä on aukikierrettävä korkki ja pullomainen suu, jonka kautta sisältö on helppo kaataa tyhjään pulloon.
Täyttöpussi on ympäristöystävällinen valinta
Täyttöpussien materiaali on PET/PA/PE-muovia ja korkin PP-muovia. Tyhjä pussi lajitellaan muovinkeräykseen. Täyttöpussi säästää huomattavan määrän muovia ja vie vähemmän tilaa jäteastiassa.
Kategoria: Käsisaippuat
Tarkoitus: Käsien pesuun ruoanlaiton yhteydessä.
Käyttöohje: Tyhjennä täyttöpussin sisältö puhtaaseen ja kuivaan Dermosil Keittiökäsisaippuan pulloon. Pese kädet saippualla ja huuhtele.
Ihotyyppi: Normaali
Hajusteet: Miedosti hajustettu
Valmistusmaa: Suomi
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, PEG-4 Rapeseedamide, Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium Chloride, Betula Pendula Sap, Parfum, Lactic Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Trideceth-9, Sodium Benzoate, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Potassium Sorbate, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Propylene Glycol, Citric Acid, Limonene, Citral, Benzyl Benzoate
Mitä keittiösaippualle on tapahtunut, kädet kuivaa aivan korpuiksi saippuaa käytettäessä. Olen tilannut tuotetta kauan, siis todella kauan, koskaan aiemmin ei ole tätä ongelmaa ollut, ennen kuin nyt.
Poistaa hajut mutta ei kuivata käsiä.
Aivan huippu tuote, vuosia jo käytössä, kaikki hajut lähtee. Toivottavasti pysyy valikoimassa ikuisesti!
Suosikki. Kaikki ikävät hajut lähtee hyvin pois.
erinomainen keittiösaippua, pesee hyvin ja jopa kalanhaju lähtee käsistä
Hyvä koostumus. Käytämme päivittäin.