Silmänympärysvoide Q10
3082
Tehokkaasti kosteuttava silmänympärysvoide
Auttaa ehkäisemään ikääntymisen merkkejä
Hyvä silmänympärysvoide pitää huolta herkästä silmänympärysihosta. Kevyt, mutta tehokkaasti kosteuttava silmänympärysvoide sisältää runsaasti antioksidantteja, jotka tukevat ihosolujen uusiutumista ja auttavat ehkäisemään ikääntymisen merkkejä ihossa.
780 P / 15 ml
Ei riittävästi bonuspisteitä, jotta voisit valita lisää tuotteita.
Ei riittävästi bonuspisteitä.
Hyvä silmänympärysvoide auttaa ehkäisemään ikääntymisen merkkejä
Silmien ympärillä iho on ohuempaa kuin muualla kasvoissa. Siksi myös ikääntymisen, väsymyksen ja liian auringonvalon vaikutukset näkyvät herkästi silmänympärysiholla. Hyvä silmänympärysvoide auttaa ehkäisemään näitä vaikutuksia.
Dermosil Silmänympärysvoide Q10 hoitaa ja kosteuttaa silmänympärysihoa tehokkaasti. Kosteuttava silmänympärysvoide sisältää antioksidantteja, kuten Q10, E- ja C-vitamiini sekä herneuute, jotka auttavat ihosoluja suojautumaan hapettumisstressiltä. Ne tukevat solujen normaalia toimintaa ja uusiutumista, jolloin ne auttavat ehkäisemään myös ikääntymisen merkkejä ihossa.
Kosteuttavan silmänympärysvoiteen koostumus on miellyttävän pehmeä ja se imeytyy nopeasti. Voide sopii parhaiten normaalille ja kuivalle iholle.
Tuote on vegaaninen.
Tuotesarja:
Kategoria: Silmänympärysvoiteet
Tarkoitus: Silmänympärysihon hoitoon.
Käyttöohje: Levitä pieni määrä voidetta puhtaalle iholle sormenpäällä taputellen. Levitä voidetta silmän alaluomelle sisäkulmasta kohti ulkonurkkaa sekä silmän yläpuolelle. Älä levitä voidetta yläluomen liikkuvalle osalle.
Ihotyyppi: Normaali; Kuiva; Ikääntyvä; Sekaiho
Hajusteet: Hajustamaton
Valmistusmaa: Espanja
Aqua, Octyldodecanol, Cocoglycerides, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Butyrospermum Parkii Butter, Pentylene Glycol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Stearic Acid, Rosa Moschata Seed Oil, Phenoxyethanol, Squalane, Glycerin, Algae Extract, Ethylhexylglycerin, PEG-8, Pisum Sativum Extract, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Chlorphenesin, Sodium Citrate, Sodium Dehydroacetate, Ubiquinone, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid
Ei sovi minulle. Tuote saa silmät vuotamaan ja tuntuu myös turvottavan silmänympärysihoa. Olen aiemmin käyttänyt tuotetta Classic Eye gell cream, joka sopi minulle hyvin, mutta kyseinen tuote ei ole enää valikoimassa.
Ihmettelen voiteen melko vimakasta tuoksua vaikka on hajusteeton. Voide myös tosi juoksevaa ja sitä tulee kerralla liikaa.
Pidän siitä todella, se kosteuttaa erittäin hyvin silmänympärysihoa
Täydellinen silmänympärysvoide, ei jätä ihoa tahmeaksi. Hinta-laatusuhde kohdillaan.
Ihanan kevyt voide. Itselläni kuitenkin silmät alkoi vuotamaan tuotetta käytettäessä. Juonteita ei päässyt syntymään, päinvastoin, silmänympärysiho turposi hiukan. Minulle ei toiminut, toivottavasti sopii muille.
Ei sovi herkille silmilleni, silmät alkaa vuotamaan ja kirvelee.