Wild Forest Deo Roll-On
2324
Tehokas ja pitkävaikutteinen
Makean raikas metsämarjojen tuoksu
Wild Forest Deo Roll-On on erittäin tehokas ja pitkävaikutteinen antiperspirantti, johon voit luottaa joka tilanteessa. Deodorantti kuivuu nopeasti ja pitää kainalot kuivana koko päivän koko päivän. Makean raikas metsämarjojen tuoksu.
3,70 € 2,70 € / 75 ml
Alin hinta viimeisen 30 päivän aikana: 2,70 €
Ei riittävästi bonuspisteitä, jotta voisit valita lisää tuotteita.
Ei riittävästi bonuspisteitä.
Tehokas ja pitkävaikutteinen antiperspirantti pitää kainalot kuivana
Wild Forest Deo Roll-On on erittäin tehokas ja pitkävaikutteinen antiperspirantti, johon voit luottaa joka tilanteessa. Deodorantti kuivuu nopeasti ja pitää kainalot kuivana koko päivän koko päivän. Tehokkuutensa lisäksi deodorantti on hellävarainen iholle ja se pitää huolta kainaloiden ihosta, sillä se sisältää ihoa hoitavaa koivunmahlaa. Deodorantilla on makean raikas metsämarjojen tuoksu, jossa mukana vivahteita kielosta.
Antiperspirantin teho perustuu Triple Technologyyn eli kolmen aktiiviaineen yhteisvaikutukseen. Aktiiviaineiden ansiosta Roll-On toimii tehokkaasti antiperspiranttina, estää hienhajua ja kuivuu nopeasti jättäen raikkaan tunteen iholle. Se myös estää ihon kostumista päivän aikana.
Deodorantti on vegaaninen.
Kategoria: Deodorantit
Tarkoitus: Ehkäisemään ja estämään hienhajua kainaloiden alueella.
Käyttöohje: Levitä puhtaalle kainalon iholle ja anna kuivua.
Ihotyyppi: Kuiva; Normaali; Rasvoittuva; Nuori; Sekaiho; Ikääntyvä
Hajusteet: Miedosti hajustettu
Valmistusmaa: Ruotsi
Aqua, Aluminum Chlorohydrate, Dicaprylyl Carbonate, Steareth-2, Steareth-21, Sodium Chloride, Propanediol, Tapioca Starch Polymethylsilsesquioxane, Betula Pendula Sap, Parfum, C12-13 Alkyl Lactate, Sodium Benzoate, Linalool, Citric Acid, Potassium Sorbate
Valitettavasti tuoksu on varsin epämiellyttävä. Jää käyttämättä. Kaksi tähteä tulee siitä, että hoitaa kyllä tehtävänsä.
Minä pidän tuoksusta, mutta lähinnä siksi että tuoksu ei muistuta yhtään kuvausta! En löydä tuoksusta metsämarjaa enkä varsinkaan kieloa, mutta makeus tuoksuu. Tuoksu on pikemminkin makean karkkimainen (toffee?).
Eipä ollut kovin mieltä hivelevä tuoksu.