Fixing Puuteri SPF 30 light
9717
Aurinkosuoja SPF 30
Kevyt, silkinohut koostumus
Aurinkosuojan sisältävä puuteri on täydellinen lisä kesän meikkipussiin. Puuterin silkkinen koostumus sulautuu kasvoille täydellisesti tasoittaen ihoa ja tehden siitä luonnollisen mattapintaisen.
850 P / 4,5 g
Ei riittävästi bonuspisteitä, jotta voisit valita lisää tuotteita.
Ei riittävästi bonuspisteitä.
Puuteri poistaa kiillon ja antaa aurinkosuojan kasvoille
Fixing puuteri SPF 30 on aurinkosuojan ansiosta täydellinen lisä kesän päivittäiseen meikkirutiiniin. Puuterin kevyt silkinohut koostumus sulautuu ihanteellisesti kasvoille tehden ihosta kauniin sileän, tasaisen ja luonnollisen mattapintaisen.
Aurinkosuojaa tulisi aurinkoisena päivänä lisätä kasvoille säännöllisesti ja aurinkosuojakertoimen sisältävän puuterin avulla se onnistuu helposti ja vaivattomasti. Voit käyttää puuteria yksistään tai meikkivoiteen päällä.
Aurinkosuojan lisäksi hyvä puuteri sisältää ihoa hoitavia ainesosia, kuten antioksidanttista astaksantiinia ja granaattiomenauutetta, jotka ravitsevat ihoa ja tuovat iholle elinvoimaa. Puuterista löytyy kaksi luonnollista sävyä: light ja medium. Sävy light vastaa valikoimassamme olevaa iDeal Puuteria ja medium on hieman tummempi.
Tuotesarja:
Kategoria: Puuterit
Tarkoitus: Aurinkosuojakertoimen sisältävä puuteri suojaa ihoa auringon haitallisilta säteiltä ja tuo iholle tasaisin kauniin ja luonnollisen mattapintaisen lopputuloksen.
Käyttöohje: Annostele kasvoille pitkin päivää tarvittaessa.
Ihotyyppi: Kuiva; Normaali; Sekaiho; Rasvoittuva; Nuori; Ikääntyvä
Hajusteet: Hajustamaton
Mica, Titanium Dioxide, Kaolin, CI 77891, Magnesium Stearate, Zinc Oxide, Alumina, Caprylic/Capric Triglyceride, Copernicia Cerifera Cera, CI 77491, Isocetyl Stearoyl Stearate, Jojoba Esters, CI 77492, Helianthus Annuus Seed Oil, Glyceryl Caprylate, Pentylene Glycol, Aqua, CI 77499, Stearic Acid, Magnolia Officinalis Bark Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Magnesium Oxide, Enantia Chlorantha Bark Extract, Potassium Sorbate, Sorbic Acid, Oleanolic Acid
Tuote on ok, mutta käyttö on hankalaa. Tehkää tästä ensikesäksi sellainen, että pakkauksessa on iso suti mukana. Putkilo, jossa puuteri on jauheena.
Ihan paras! Levittyy helposti ja tekee ihosta silkinsileän. Käytän usein suoraan kosteusvoiteen päälle aurinkosuojaksi ja tasoittamaan ihon sävyä. Saan nopeasti huolitellun ilmeen.
Aivan ihana puuteri. Antaa peittävän mutta kevyen lopputuloksen. Sävy light tosiaan on hyvä sävy, yleensä medium iholle.
Tekee meikistä tunkkaisen ja pakkelimaisen. Ei jatkoon.
Aivan liian tumma vaalealle iholle, omasta mielestäni ennemminkin medium sävyltään.

Hei Krista, Sävy light vastaa valikoimassamme olevaa iDeal Puuteria. Hei Irmeli, vippa ei sisälly tuotteen mukaan.