loader

Salvia Keittiökäsisaippua

3595

Saippua käsihygienian ylläpitämiseen keittiössä

Poistaa käsistä voimakkaat tuoksut

Hyvä käsihygienia on keittiössä tärkeää! Salvia Keittiökäsisaippua on erityisesti keittiöön kehitetty saippua, jossa raikas ja yrttinen tuoksu. Keittiökäsisaippua ei vaahtoa runsaasti, joten sen saa huuhdeltua käsistä nopeasti pois. Kaunis ja tyylikäs käsisaippua pumppupullossa.

6,90 € / 500 ml

Components / Icons / minusCreated with Sketch. Components / Icons / plusCreated with Sketch.

Ei riittävästi bonuspisteitä, jotta voisit valita lisää tuotteita.

Ei riittävästi bonuspisteitä.

Lisää suosikkituotteeksi

4,6 / 5

Perustuu 37 tuotearvioon. Näytä tuotearviot

Ihana tuote, ja purkki myös kauniin keväinen ja kesäinen

Laura R.

Saippua käsihygienian ylläpitämiseen keittiössä

Keittiökäsisaippua sopii jokaisen kotikokin käsille keittiöpuuhien ja ruuanlaiton lomassa, jolloin hyvä käsihygienia on erityisen tärkeää. Raikas yrtin tuoksu ja kaunis ulkonäkö tuovat keittiöön kodikkuutta ja raikasta ilmettä.

Salvia Keittiökäsisaippua on kehitetty erityisesti keittiössä tapahtuvaan käsien pesuun silloin, kun käsitellään samanaikaisesti useita eri ruoka-aineita ja hyvällä käsihygienialla on erityisen suuri merkitys. Antibakteerinen koostumus vaahtoaa vain kevyesti, joten se on helppo ja nopea huuhtoa pois käsistä.

Salvia Keittiösaippua poistaa käsistä tehokkaasti voimakkaat tuoksut, kuten kalan ja sipulin hajut. Saippualla on raikas yrttinen tuoksu, joka jättää käsiin raikkaan miellyttävän tunteen ja hennon yrtintuoksun. Kosteuttava käsisaippua ei kuivata käsiä, joten se sopii erinomaisesti usein toistuvaan pesuun. Hyvä käsihygienia ei voisi olla enää miellyttävämpää! Tuote pohjautuu Classic-sarjan Keittiösaippuaan.

Riittoisa 500 ml:n Keittiökäsisaippuapullo kestää käytössä pitkään. Käsisaippua pumppupullossa on kätevä valinta, sillä pumppumekanismi helpottaa annostelua. Keittiökäsisaippua sopii myös lasten käsien pesuun.

Jos saippuaa tippuu tiskipöydälle tai muille ruostumattomille teräspinnoille, huuhtele saippua pois.

Vegaaninen keittiökäsisaippua on valmistettu Korsnäsissa ja sille on myönnetty Avainlipun käyttöoikeus.

Dermosil-avainlippu-icon.png

Tuotesarja: series logo

Kategoria: Käsisaippuat

Tarkoitus: Käsien pesuun.

Käyttöohje: Pese kädet saippualla ja huuhtele.

Hajusteet: Miedosti hajustettu

Valmistusmaa: Suomi

certificate logotype certificate logotype certificate logotype

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, PEG-4 Rapeseedamide, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoyl Glutamate, Parfum, Sodium Chloride, Lactic Acid, Betaine, Sodium Benzoate, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Potassium Sorbate, Linalool, Limonene, Caramel, Maltodextrin, CI 42090, CI 19140, Sodium Sulfate

Suosittelemme sinulle

-39%
Last Chance
product image
product image
4030

Goodwill Orange Sorbet Suihkugeeli

8,00 € 4,90 € / 500 ml

Alin hinta viimeisen 30 päivän aikana: 4,90 €

Osta
-39%
Last Chance
product image
product image
4032

Goodwill Licorice Käsisaippua

8,00 € 4,90 € / 500 ml

Alin hinta viimeisen 30 päivän aikana: 4,90 €

Osta
Bestseller
product image
3026

Kasvopesu

5,90 € / 250 ml

Osta
-15%
Uusi
product image
8160

Hunajahoito hiuksille

19,80 € 16,90 € / 2 x 200 ml

Osta

Tuotearvostelut

4,6/5

reviewer avatar
Leena N. 06.10.2022

Aivan liian voimakas tuoksu. Avasin juuri pumppupullon ja käsien pesun jälkeen koko asunto haisi hirveälle. EN suosittele allergisille enkä kyllä muillekaan voimakkaan "tuoksun" vuoksi. Pakko heittää roskiin.

reviewer avatar
Seija R. 11.08.2022

suosikkikeittiösaippua! Miellyttävä mieto tuoksu, vaikka yleensä en pidä tuoksuvista saippuoista...

reviewer avatar
Mervi N. 26.05.2022

Luottotuote keittiöön

reviewer avatar
Laura R. 26.05.2022

Ihana tuote, ja purkki myös kauniin keväinen ja kesäinen

reviewer avatar
Merja M. 15.05.2022

Keittiöni luottotuote. Tuoksu on ihanan raikas. Tämän tuotteen täyttöpussi on vakiotuote tilauksessani.

reviewer avatar
Ansa V. 11.05.2022

Oikein miellyttävä iholla. Pullo koristaa keittiön altaan reunaa. Tuoksu miellyttävä ja sopii nimenomaan keittiöön. Keittiössä touhunneiden ystävienkin kehuma! :)