Natural Finish Irtopuuteri
4103
Tasoittaa ihon pintaa, matta lopputulos
Allergiatunnus
Erittäin kevyt ja hienojakoinen irtopuuteri meikin viimeistelyyn takaa tasaisen, viimeistellyn ja mattapintaisen lopputuloksen. Puuteri tasoittaa ihon pintaa ja pitää meikin kauniina. Irtopuuteri on iholla väritöntä, joten se sopii kaikille vaaleille ihosävyille.
790 P / 13 g
Ei riittävästi bonuspisteitä, jotta voisit valita lisää tuotteita.
Ei riittävästi bonuspisteitä.
Mattapintainen lopputulos – irtopuuteri viimeistelee ja hillitsee kiiltoa
Erittäin kevyt ja hienojakoinen irtopuuteri sulautuu kauniisti kasvoille luoden välittömästi tasaisen, viimeistellyn ja mattapintaisen lopputuloksen. Irtopuuterin sävy on kevyesti beigeen taittava, mutta iholla puuteri näyttää värittömältä, joten puuteri sopii kaikille vaaleille ihosävyille. Irtopuuteri tasoittaa ihon pintaa ja sävyä, hillitsee kiiltoa ja pitää meikin kauniina.
Puuteri sisältää zeoliittiä, jonka kerrotaan suojaavan ja puhdistavan ihoa, ennaltaehkäisevän näppylöiden muodostumista ja neutraloivan ihon epäpuhtauksia sekä suojaavan ihoa ilmansaasteilta. Maniokki ja riisijauhe imevät iholta ylimääräistä talia, joten puuteri sopii normaalin ihon lisäksi erinomaisesti myös helposti rasvoittuvalle ja sekaiholle.
Allergia-, Iho- ja Astmaliitto on myöntänyt tuotteelle Allergiatunnuksen käyttöoikeuden, joten se sopii myös herkälle ja atooppiselle iholle.
Annostele puuteria rasian kannelle ja levitä kasvoille puuterisiveltimen avulla kevyesti pyörivin liikkein kasvojen keskikohdasta ulkoreunaa kohti.
Tuote on vegaaninen.
Tuotesarja:
Kategoria: Puuterit
Tarkoitus: Viimeistelee ja kiinnittää meikin.
Käyttöohje: Annostele puuteria rasian kannelle ja levitä kasvoille siveltimen avulla.
Hajusteet: Hajustamaton
Silica, Mica, CI 77891, Tapioca Starch, Oryza Sativa Powder, Zeolite, CI 77492, CI 77491
Itse tuote on oikein hyvä, ja pidän sen vaalean kuulaasta sävystä. En kuitenkaan suosittele muille kuin erittäin vaaleaihoisille! Pakkaus on huono, sillä tuotetta tursuaa pakkauksesta ulos aivan liikaa, eikä sitä pysty säännöstelemään yhtään. Näin ollen sivellin, kasvot sekä pöytä ovat kaikki aivan puuterissa.
Loistava tuote! Olen kokeillut aika monta puuteria ja monesti saanut pettyä. Tämä tekee sen minkä lupaa, eli kiinnittää meikin ja pitää ihon mattapintaisena kauan. Minulla on kuitenkin rasvoittuva iho, ja minulla tämä toimii hyvin. Ja sävy on hyvä, ei liian vaalea. Levitän puuterin meikkivoiteen päälle aina siveltimellä, sillä tulee paras lopputulos.
Tämä oli kyllä pettymys, ihan liian vaalea lopputulos vaalea ihoisellekin.
Aivan liian valkoinen vaikka olenkin vaalea ihoinen. Kalkkilaivan kapteeni en kuitenkaan halua olla.
Ihan järkyttävän vaalea, kuin perunajauhoja kasvoille laittas. Ei voi käyttää minkään meikin päällä. Roskiin meni.