

Likaisten käsien saippua täyttöpussi
price_label
5,90 € / 500 mlproduct_detailedDescriptionLabel
Tehokas saippua käsien perusteelliseen puhdistukseen
- Tavallista käsisaippuaa tehokkaampi saippua
- Kosteuttava koostumus
Likaisten käsien saippua irrottaa tehokkaasti lian, pitäen samalla huolta käsien ihosta. Kosteuttava käsisaippua sisältää tavallista tehokkaampia puhdistavia tensidejä, joten se puhdistaa ihon perusteellisesti sitä kuitenkaan kuivattamatta. Käsisaippua sisältää muun muassa ihoa kosteuttavaa glyseriiniä. Koostumukseltaan Likaisten käsien saippua on voidemaista, mikä vahvistaa likaa irrottavaa ominaisuutta.
Vegaaninen saippua on valmistettu Korsnäsissa ja sille on myönnetty Avainlipun käyttöoikeus.
Täyttöpakkauksen käyttöohje
Tyhjennä täyttöpakkauksen sisältö aina tyhjään, puhtaaseen ja kuivaan pulloon. Puhdista myös pumppu ennen sen asentamista paikalleen. Tuotteen hygieenisyyden säilyttämiseksi emme suosittele puolillaan olevan pullon täyttämistä. Dermosil-pullot ja pumput kestävät ainakin 3–4 täyttökertaa, kun huolehdit puhdistuksesta täytön yhteydessä.
Täyttöpakkausten parasta ennen -päivämäärä on painettu pussin takaosaan. Päivämäärä koskee avaamattoman tuotteen säilyvyyttä. Avattuna tuote säilyy käyttökelpoisena kuusi (6) kuukautta. Huomaa uusi päivämäärä, kun kaadat pulloon uuden sisällön. Pulloon painettu päivämäärä koskee pullon alkuperäistä sisältöä.
Dermosil täyttöpakkaukset ovat tilavuudeltaan 500 ml, niissä on aukikierrettävä korkki ja pullomainen suu, jonka kautta sisältö on helppo kaataa tyhjään pulloon.
Täyttöpussi on ympäristöystävällinen valinta
Täyttöpussien materiaali on PET/PA/PE-muovia ja korkin PP-muovia. Tyhjä pussi lajitellaan muovinkeräykseen. Täyttöpussi säästää huomattavan määrän muovia ja vie vähemmän tilaa jäteastiassa.
product_informationLabel


product_countryOfManifactureLabel
Suomi
product_recyclingLabel
Kierrätä tyhjä pussi muovinkeräykseen.
product_ingredientsLabel
| Aqua | Vesi. Seosaine. |
|---|---|
| Coconut Acid | Rasvahapot, kookos. Pehmentävä aine, emulgaattori. |
| Oleic Acid | Pehmentävä aine, emulgaattori. |
| Glycerin | Glyceroli. Hoitaa ja kosteuttaa tehokkaasti ihoa ja hiuksia. |
| Potassium Hydroxide | pH-tasoa säätelevä aine. |
| Cocamide DEA | Emulgaattori, emulsiota stabiloiva aine, vaahdonvahvistaja, pinta-aktiivinen aine, viskositeetinsäätäjä. |
| Sorbitol | Ihoa hoitava aine, pehmitin, sitoo ja säilyttää kosteutta. |
| Disodium Cocoamphodiacetate | Ihoa ja hiuksia hoitava aine, puhdistava, vaahdonvahvistaja, pinta-aktiivinen aine. |
| PEG-4 Rapeseedamide | Viskositeetinsäätäjä. |
| Glycol Distearate | Pehmentävä aine, emulgaattori, opalisoiva aine, ihoa hoitava aine, viskositeetinsäätäjä. |
| PEG-7 Glyceryl Cocoate | Emulgaattori, pinta-aktiivinen aine. |
| Lauric Acid | Dodekaanihappo. Puhdistava aine, emulgaattori, pinta-aktiivinen aine. |
| Myristic Acid | Puhdistava aine, emulgaattori. |
| Phenoxyethanol | Säilöntäaine. |
| Linoleic Acid | Antistaattinen, puhdistava aine, pehmentävä aine, hiuksia hoitava aine, ihoa hoitava aine, pinta-aktiivinen aine. |
| Sodium Chloride | Natriumkloridi. Ominaistiheyttä säätävä aine, viskositeetinsäätäjä, peittävä aine. |
| Palmitic Acid | Pehmentävä aine, emulgaattori. |
| Parfum | Hajuste. |
| Disodium EDTA | Viskositeetinsäätäjä. |
| Hexyl Cinnamal | Hajuste. |
| Alpha-Isomethyl Ionone | Hajuste. Osa parfyymiöljyjä ja/tai aromeja. |

