Karbamidi jalkavoide
3573
Karbamidia sisältävä jalkavoide
Tehokosteutta karheille ja kuiville jaloille
Hoida kuivat jalat ja kuivat jalkapohjat kuntoon Karbamidi jalkavoiteella. Täyteläinen, tehokkaasti kosteuttava jalkarasva karheille ja kuiville jaloille sekä halkeileville kantapäille. Sisältää karbamidia (17,5 %), kasviperäisiä öljyjä, glyseriiniä ja allantoiinia. Kuivuu nopeasti.
7,30 € / 150 ml
Ei riittävästi bonuspisteitä, jotta voisit valita lisää tuotteita.
Ei riittävästi bonuspisteitä.
Karbamidi tekee kuivista jaloista ja kuivista jalkapohjista erittäin pehmeät
Täyteläinen, tehokkaasti kosteuttava karbamidivoide karheille ja kuiville jaloille sekä halkeileville kantapäille. Nopeasti kuivuva voide sisältää karbamidia (17,5 %), kasviperäisiä öljyjä, glyseriiniä ja allantoiinia..
Mitä on karbamidi?
Karbamidi on synteettistä materiaalia, jota käytetään yleisesti kosmetiikkatuotteissa. Karbamidia sisätltävät voiteet parantavat ihon kosteudensitomiskykyä ja tekevät kuivista jaloista ja kuivista jalkapohjista erittäin pehmeät.
Dermosilin Karbamidi jalkavoide sisältää karbamidin ohella myös kasviperäisiä öljyjä, glyseriiniä sekä pienten haavojen parantumista edistävää allantoinia. Karbamidivoide kuivuu nopeasti eikä jätä ihoa lainkaan tahmaisen tuntuiseksi. Kuivat jalat ja kuivat jalkapohjat hyötyvät voiteesta erityisesti, mutta se on hyvä jalkavoide myös terveille jaloille. Jalkarasva on hajustamaton ja soveltuu sekä naisille että miehille.
Riittoisassa 150 ml:n tuubissa on flippikorkki. Levitä puhtaille jaloille aamuin ja illoin. Hiero kevyesti jalkapohjiin ja kantapäiden alueille. Kuivat jalat kiittävät!
Kategoria: Jalkavoiteet
Tarkoitus: Jalkojen hoitoon.
Käyttöohje: Hiero runsaasti voidetta jalkoihin aamuin ja illoin.
Ihotyyppi: Kuiva; Normaali
Hajusteet: Hajustamaton
Valmistusmaa: Ruotsi
Aqua, Urea, Olus Oil, Glycerin, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Isopropyl Palmitate, Stearic Acid, Ethylhexyl Stearate, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Allantoin, Ethylhexylglycerin
Tuote hyvä, jalat tulevat mukavan pehmeiksi. Pumppupullo olisi käytössä parempi. Tuubista hankala puristaa, varsinkin loppuvaiheessa.
Tekee mitä lupaa eli pehmentää jalkapohjien ihon ja imeytyy nopeasti. Kovettumien poistoon saisi olla aavistuksen vieläkin tehokkaampi. Pelkällä voiteella niistä en päässyt eroon.
Paras! Kovettumat jaloista lähti muutaman käyttökerran jälkeen. Kokeilin muita voiteita kun tämä loppui, virhe. Monen viikon käytön jälkeenkään ei mitään apua. Palaan takaisin tähän. <3
Riittoisa, edullinen ja hyvin kosteuttava jalkavoide. Pehmittää tehokkaasti kantapäät ja kovettumat.
Loistava jalkavoide ja itselläni käytössä myös iltaisin käsivoiteena. Tämän voiteen ansiosta olen voinut vähentää kortisonivoiteiden käyttöä käsi-ihottumaan.
Ihan paras jalkavoide