Huulivoide licorice
7008
Herkullinen lakritsin tuoksu!
Vegaaninen
Huulivoide licorice on väritön huulivoidekynä, jonka kosteuttavat ainesosat sulautuvat huulille kosteuttaen koko päivän. Jos rakastat lakritsia, niin tämä on sinun valintasi, sillä vegaaninen huulivoide tuoksuu ja maistuu herkulliselta lakritsilta!
4,90 € 3,50 € / 2,5 g
Alin hinta viimeisen 30 päivän aikana: 3.50 €
Ei riittävästi bonuspisteitä, jotta voisit valita lisää tuotteita.
Ei riittävästi bonuspisteitä.
Vegaaninen huulivoide tuoksuu lakritsilta
Huulivoide licorice on väritön huulivoidekynä, jonka kosteuttavat ainesosat sulautuvat huulille kosteuttaen koko päivän. Huulirasva kosteuttaa ja ravitsee huulia. Jos rakastat lakritsia, niin tämä on sinun valintasi, sillä väritön huulivoide tuoksuu ja maistuu herkulliselta lakritsilta!
Huulivoide licorice sisältää runsaasti huulia pehmentävää luomulaatuista kookosöljyä ja huulten ihoa suojaavaa E-vitamiinia.
Puista, teroitettavaa huulivoidekynää voi helposti teroittaa valikoiman Duo teroittimella.
Huulivoide on vegaaninen.
Tuotesarja:
Kategoria: Huulivoiteet
Tarkoitus: Kosteuttaa ja hoitaa huulten ihoa.
Hajusteet: Miedosti hajustettu
Valmistusmaa: Italia
Cocos Nucifera Oil, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Silica, C10-18 Triglycerides, Copernicia Cerifera Cera, Tribehenin, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Aroma, Oryzanol, Tocopherol, Glyceryl Caprylate, Limonene
Olen ihastunut tämän rasvan lakritsimaiseen hajuun! Rasvan koostumus on sopivasti paksu, soveltuu täydellisesti kuiville huulilleni. Ostan takuuvarmasti tuotteen uudelleen!

Hei Jaana G, jos et ole tyytyväinen tuotteeseen voit sen palauttaa ja saat rahat takaisin. Palautusohjeet löytyy tilausehdoistamme.
Olisi pitänyt lukea arvostelut. Kynästä ei lähde rasvaa (liekkö kuivunut?), ihan kun pelkkää puuta hinkkaisi. Pitääkö tätä jollain teroittaa? Olisi pitänyt ostaa myös teroitin jostain. Harmi että ostin vielä 2 kpl.
Ei maistu lakritsille vaan kynän väkevälle puulle - yäk! Oli todella pettymys! Lisäksi puuaines karnii ilkeästi huulia, kun teroitettu osa rasvasta kuluu. Voisi kehitellä normaalin puikkomaisen lakritsin makuisen huulirasvan "normaalihylsyssä" - ei mitään rasiamallia joka yhtä hankala käyttää kuin teroitettava kynä.
Erittäin epäkäytännöllisessä muodossa.. itselläni ainakin niin herkät huulet, että kun huulivoide alkaa olla lopussa esiin teroitetusta alueelta niin kynä raapii huulia. Ei myöskään kätevä kassissa, koska tulisi kantaa mukana myös aina teroitinta. Huulivoide itsessään ihan ok, kiva mieto lakritsin tuoksu. Voisiko tätä kehittää toiseen pakkausmuotoon?
Ihana tuote kiva tuoksu ja kosteuttaa huulet hyvin.