Vitamin E Puhdistusvaahto
3083
Kasvojen puhdistus on helppoa E- ja B-vitamiineja sekä merileväuutetta sisältävällä miedolla puhdistusvaahdolla. Kasvojenpesuaine on sekä lempeä että tehokas ja sopii kaikille ihotyypeille.
7,90 € / 150 ml
Ei riittävästi bonuspisteitä, jotta voisit valita lisää tuotteita.
Ei riittävästi bonuspisteitä.
Kasvojen puhdistus sujuu lempeästi miedolla puhdistusvaahdolla
Vitamin E Puhdistusvaahto on päivittäiseen käyttöön soveltuva tuote kasvojen puhdistukseen. Epäpuhtauksien lisäksi kasvojenpesuaine poistaa myös kevyen vesiliukoisen meikin.
Ainutlaatuista Vitamin E Puhdistusvaahdossa on sen koostumukseen liittyvä raikas idea: läpinäkyvä rosa neste muuttuu ulos pumpattaessa suloisen pehmeäksi valkoiseksi vaahdoksi! Vaahto on miedosti hajustettu hypohajustein ja sen tuoksupohja on sama kuin muissakin Vitamin E-tuotteissa. Tällä tuotteella kasvojen puhdistus on ihana osa aamu- ja iltarutiinia.
Vitamin E Puhdistusvaahto sisältää E- ja B-vitamiineja sekä merileväuutetta. E- ja B-vitamiinit pitävät yllä ihon kosteustasapainoa ja estävät ihon ennenaikaista vanhenemista. Ne myös suojelevat ihoa erilaisilta ilmaston haittatekijöiltä. Monia vitamiineja ja mineraaleja sisältävä merileväuute elvyttää, kosteuttaa ja virkistää ihoa. Ihon kosteutuksesta huolehtii kasvojen puhdistusvaahdon sisältämä glyseriini.
Pese kädet hyvin ja jätä ne kosteiksi. Pumppaa kädelle 1-2 painallusta Vitamin E Puhdistusvaahtoa ja hiero kevyesti pehmeä vaahto kasvoille. Huuhtele lopuksi vaahto pois runsaalla vedellä ja levitä kasvoille kosteusvoidetta. Kasvojen puhdistus on näin helppoa!
Säilytä pullo pystyasennossa ja suojaa se kuljetettaessa. Korkin löystyessä nestemäinen sisältö voi valua ulos.
Tuote on vegaaninen.
Tuotesarja:
Kategoria: Kasvot
Tarkoitus: Kasvojen puhdistukseen ja hoitoon.
Käyttöohje: Kostuta kädet, levitä 1–2 painallusta puhdistusvaahtoa iholle ja huuhtele. Säilytä pullo pystyasennossa ja suojaa se kuljetettaessa. Korkin löystyessä nestemäinen sisältö voi valua ulos.
Ihotyyppi: Normaali; Kuiva; Sekaiho; Nuori; Rasvoittuva
Hajusteet: Hypoparfum®
Valmistusmaa: Ruotsi
Aqua, Caprylyl/Capryl Glucoside, Polysorbate 20, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauroyl Glutamate, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Glycerin, Parfum, Sodium Benzoate, Citric Acid, Trisodium Sulfosuccinate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Disodium EDTA, Polyquaternium-10, Phenoxyethanol, Fucus Vesiculosus Extract, Sodium Chloride, Sodium Acetate, Isopropyl Alcohol, CI 45100, Sodium Sulfate
Luottotuote joka kulkenut matkassa mukana jo vuosien ajan. Pesun jälkeen kasvot jäävät todella pehmeäksi!
Olemme käyttäneet tätä ripsienpidennysten kanssa, ja hyvin ovat ripset kestäneet. Tällä saa puhdistettua silmämeikin ja pitkien ripsien tyvet kunnolla. Hinta-laatusuhde loistava.
Kätevä käyttää, erittäin riittoisa, hyvän tuoksuinen.
Huipputuote ja ollut suosikki jo monien vuosien ajan ja kiva kun saa myös matka-koossa
Huippu tuote, jota olen käyttänyt jo pitkään. Puhdistaa hyvin, iho jää ihanan tuntoiseksi. Myös meikit lähtee hyvin pois. Suosittelen.
Suosikkituotteeni heti ensimmäisestä kerrasta! Puhdistaa hyvin meikin, on erittäin riittoisa, hyväntuoksuinen.