Sensitive Aurinkovoide kasvoille SPF 25
4164
Suojaa kasvoja UV-säteiltä
Miellyttävän kevyt voide kasvoille suojaamaan ihoa auringon UVA- ja UVB-säteiltä. Kasvojen iholle kehitetty hajustamaton aurinkovoide sopii kaikkein herkimmälle iholle ja yli 1-vuotiaille lapsille. Keskitason suojakerroin, SPF 25. Aurinkovoiteella on Allergiatunnuksen käyttöoikeus.
10,90 € / 50 ml
Ei riittävästi bonuspisteitä, jotta voisit valita lisää tuotteita.
Ei riittävästi bonuspisteitä.
Aurinkovoide SPF 25 suojaa kasvoja auringon UVA- ja UVB-säteiltä
Sensitive Aurinkovoide kasvoille SPF 25 suojaa kasvojen ihoa auringon UVA- ja UVB-säteiltä. Kasvojen iholle kehitetty aurinkovoide sopii myös kaikkein herkimmälle iholle ja yli 1-vuotiaille lapsille. Aurinkovoiteelle on myönnetty Allergia-, iho- ja astmaliiton Allergiatunnuksen käyttöoikeus.
Voiteen miellyttävän kevyt koostumus imeytyy iholle nopeasti jättäen kasvoille raikkaan ja luonnollisen tunteen. Aurinkovoide sisältää tehokkaasti kosteuttavaa glyseriiniä, joka auttaa ihoa säilyttämään ihanteellisen kosteustasapainon. Aurinkovoide kestää hyvin hikeä ja kosteutta, joten se sopii suojatuotteeksi esimerkiksi rannalle, ulkoiluun ja kesäurheiluun.
Suojakerroin SPF 25 antaa keskitason suojan auringon UVA- ja UVB-säteitä vastaan. Levitä runsaasti iholle jo ennen kuin iho alistuu auringonsäteille. Liian vähäinen määrä aurinkovoidetta heikentää voiteen tarjoamaa suojaa. Lisää usein etenkin ihoalueille, jotka altistuvat auringonsäteille. Pidä vauvat ja pikkulapset pois suorasta auringonpaisteesta. Älä oleskele liian kauan auringossa silloinkaan, kun käytät aurinkosuojatuotetta. Liiallinen auringolle altistuminen on vakava terveysuhka.
Aurinkovoide on hajustamaton ja vegaaninen.
Tuotesarja:
Kategoria: Aurinkosuoja
Tarkoitus: Suojaa kasvojen ihoa auringon UVA- ja UVB-säteiltä.
Käyttöohje: Levitä iholle jo ennen kuin iho altistuu auringonsäteille. Voit lisätä voidetta käyttämäsi päivävoiteen päälle tai käyttää aurinkovoidetta yksistään. Lisää usein etenkin ihoalueille, jotka altistuvat auringonsäteille. Ota aurinkoa aina maltillisesti ja vältä liian pitkää altistumista auringolle. Suojaa ihoa myös vaatteilla. Pienten lasten iho suositellaan suojaamaan ensisijaisesti vaatteilla ja hatulla.
Hajusteet: Hajustamaton
Valmistusmaa: Ruotsi
Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Salicylate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, C12-13 Alkyl Lactate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone, Glycerin, Synthetic Fluorphlogopite, Zea Mays Starch, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Undecane, Cetearyl Alcohol, Phenoxyethanol, Tridecane, Caprylyl Glycol, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Lauroyl Lysine, Glycine Soja Oil, Citric Acid, Tocopherol, Beta-Sitosterol, Squalene, Helianthus Annuus Seed Oil

Hei Jenna K, kun annat aurinkovoiteen imeytyä täysin ensin niin meikkivoide asettuu paremmin. Tietysti hikoillessa kasvot alkaa aina kiiltämään.
Sopiiko meikin alle, ei jää kiiltelemään muiden tuotteiden alta?
Miellyttävän tuntuinen kasvoilla ja mikä parasta silmät ei kirvele.
Todella miellyttävä tuote. Kevyt, imeytyy nopeasti ja sopii herkälle iholleni.
Perushyvä. Levittyy vaivattomasti, ei tunnun tahmaiselta iholla tai kiiltele sen kummemmin. Tukkii hieman ihohuokosia (kuten kyllä melkein kaikki kasvoaurinkovoiteet). Suojakerroin 25 omasta mielestä vähän turhan matala kasvoaurinkovoiteelle.
Miellyttävän mieto tuoksu. Imeytyy nopeasti ei jää tahmaiseksi.